• Maj – najpiękniejszy miesiąc :-)
      • Realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Luźne lekcje z naukowcami"
      • Realizujemy projekt DIGITALE FAMILIE :-)
      • Realizujemy projekt, bo dbamy o zdrowie psychiczne!
      • Poznaj Polskę - edycja 2023
      • W naszej szkole
      • My też bierzemy udział w tym programie
      • Zapraszamy do naszej szkoły
      • :-)
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Realizujemy projekt!
        • KLUB ORTOGRAFFITI W NASZEJ SZKOLE
          • KLUB ORTOGRAFFITI W NASZEJ SZKOLE

            Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną w naszej szkole należą do Klubu Ortograffiti. Co prawda, z ortograffiti "znamy" się już od wielu lat, ale oficjalnie od 18 października, po spełnieniu odpowiednich warunków, jesteśmy pełnoprawnymi członkami tego klubu i działamy w oparciu o Metodę Ortograffiti.

          • Konferencja "Autentyczny lider Samorządu Uczniowskiego"

            Dnia 27 października 2023 r. przedstawiciele SU uczniowie Maciej S. i Zuzanna O. wraz z opiekunem J. Derdą uczestniczyli w konferencji pt. "Autentyczny lider samorządu uczniowskiego" zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe i Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

            Konferencja rozpoczęła się od wokalnego występu ucznia z ZSP w Łasinie. Następnie wszyscy zgromadzeni przedstawiciele samorządów uczniowskich, dyrektorzy oraz nauczyciele szkół z terenu powiatu grudziądzkiego uczestniczyli w warsztatach pt. „Wyjdźmy z impASU - rola Lidera w samorządzie uczniowskim", które poprowadził Paweł Kierakowicz – Prezes stowarzyszenia Akademia Samorządów Uczniowskich. Po krótkiej przerwie odbył się panel dyskusyjny „Autentyczny lider, czyli właściwie kto? Lider w oczach młodych", który poprowadził Mikołaj Napieralski – członek Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na za

          • eTwinning "Digitale Familie"

            DZIAŁAMY! W fotorelacji przedstawiamy pierwsze efekty naszej pracy w ramach projektu eTwinning. Nasze pierwsze zadania polegały na stworzeniu awatarów i krótkim przedstawieniu się. Kolejne zadanie wykonaliśmy w dwu- i trzyosobowych zespołach. Było nim zaprojektowanie LOGO projektu. Nasze trzy propozycje wezmą udział w konkursie na najładniejsze LOGO, a wygrana propozycja stanie się wizytówką całego projektu. Zapraszamy do galerii:-) UCZNIOWIE KLASY 8

          • Akcja edukacyjna dotycząca grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami.

            24 października uczniowie klasy III wzięli udział w "Akcji dotyczącej grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami", której celem jest popularyzowanie idei "grzybobrania bez pomyłek", upowszechnianie i pogłębienie wiedzy o grzybach jadalnych i trujących oraz uświadomienie zagrożeń zdrowia i życia wskutek zbierania nieznanych grzybów (akcji organizowanej w ramach interwencji ogólnopolskiej i wojewódzkiej pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grudziądzu). Dzieciaki przeglądały atlasy, obejrzały film o grzybach jadalnych, niejadalnych i trujących, poznały zasady bezpiecznego grzybobrania, zasady konsumpcji, zapoznały się z radami dla grzybiarzy, wiedzą, jakie są objawy zatrucia grzybami i jak wygląda pierwsza pomoc w razie zatrucia. Na koniec uczniowie wykonali gazetkę na korytarzu szkolnym, bo tematykę grzyboznawstwa zawsze warto przypominać. ​​​​​​​

          • MISTRZ ŚWIATA Janusz Chomontek w naszej szkole

            24. 10. 2023 r. gościliśmy w szkole wielokrotnego rekordzistę Księgi rekordów Guinessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek – Janusza Chomontka.

            Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca. Swoją karierę wyczynową rozpoczął w 1989 r. i od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, gdy pobił rekord 7 000 odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy. W Księdze rekordów Guinessa można znaleźć 19 rekordów Janusza Chomontka w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek. Między innymi ustanowił rekord podbijając piłkę do nogi na trasie 30 km z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut.

          • Dzień krajobrazu 2023

            Doceniamy lokalność

            Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprosiła nas do udziału w obchodach Dnia Krajobrazu pod hasłem: DOCEŃ LOKALNOŚĆ. Grupa uczniów klasy VI podjęła aktywność w charakterze wypadu po najbliższej okolicy.

            Postanowiliśmy promować to co nasze, piękne i bliskie życiu codziennemu. Zwiedziliśmy charakterystyczne dla naszego regionu obiekty, często o unikalnym w skali kraju charakterze. We wsi Święte nie mogło zabraknąć drewnianego, barokowego kościoła pod wezwaniem św. Barbary. Jak głosi legenda, w tym miejscu znajdowało się miejsce kultu jakiegoś bóstwa czczonego przez plemiona pruskie. W Nowych Jankowicach zwiedziliśmy eklektyczny pałac rodziny von Koerberów zbudowany w połowie XIX w. Charakterystyczna, wysoka wieża góruje do dziś nad dawnym niemieckim majątkiem, w którym obecnie mieści się siedziba znanej hodowli koni zimnokrwistych. W Zawdzie na chwilę znaleźliś

          • BohaterON 2023

            W tym roku również bierzemy udział w akcji BohaterON - włącz historię!, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i promocja historii Polski XX wieku.

            Klasa II z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2023 - przeprowadziliśmy zajęcia z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej na podstawie scenariusza "Bohaterem być kiedyś i dziś" - obejrzeliśmy film "Jak zostałem bohaterem" E. Piotrowskiej, porządkowaliśmy przebieg wydarzeń, tworzyliśmy mapy myśli do wyrazu ojczyzna, opowiadaliśmy, kto to jest patriota i co to jest patriotyzm, kolorowaliśmy plakat - przykłady zachowań dzieci i dorosłych , którzy kochają swój kraj, dodaliśmy wpis do Powstańców.

          • 14 października - DEN

            14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty, więc i MY świętowaliśmy! Był to dzień pełen niespodzianek, życzeń, miłych słów płynących od uczniów i rodziców. Już na poczatku dnia zawitała do nas Rada Rodziców z pięknymi życzeniami, kwiatami i słodkościami dla pracowników szkoły. Samorząd Szkolny (w tajemnicy) przygotował także niespodziankę w pokoju nauczycielskim. Były wiersze, piekne życzenia, kwiaty, STO LAT i uściski 🤗.

        • NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Publicznej w Łasinie
          • NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Publicznej w Łasinie

            Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. 6 października 2023 roku uczniowie klasy 5 z wychowawcą wybrali się na NOC BIBLIOTEK do Biblioteki Publicznej w Łasinie Jak zwykle z panią Dyrektor i pracownikami biblioteki nie dało się nudzić. Było kreatywnie, wesoło i pouczająco. Po krótkim zapoznaniu się z uczniami SP w Zawdzie rozpoczęliśmy grę karcianą PHASE 10. Na początku było trudno i wymagało od nas dużego skupienia, ale potem poszło już z górki. Następnie rozwiązaliśmy kilka zagadek detektywistycznych, niczym Sherlock Holmes. Po ciężkim główkowaniu zasłużyliśmy na pyszną pizzę. Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu "ABSURDALNEGO PLAKATU". Ileż było śmiechu :-) Naszą pierwszą NOC BIBLIOTEK uważamy za udaną! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Laboratoria przyszłości

            Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Wśród zakupionego sprzętu znalazła się także drukarka 3D.

          • Wyjazd do Biblioteki Publicznej w Łasinie klas 1-3- zajęcia w bibliotece

            5 października 2023 r. klasy 1-3 miały wielką przyjemność gościć w Bibliotece Publicznej w Łasinie. Pani dyrektor biblioteki oraz jej pracownicy zadbali o to, abyśmy się tam nie nudzili. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy bajki pt: "Szkoła Czi-Tam" teatrzyk kamishibai, następnie graliśmy w UNO, w memory, rozwiązywaliśmy zadania związane z kodowaniem itd. Miło spędziliśmy czas bawiąc się i grając w gry. Kolejnym punktem wyjazdu była Magdalenka - pomnik upamiętniajacy ofiary z czasów II wojny światowej z Łasina oraz okolicznych wsi. Minutą ciszy i modlitwą złożyli hołd wszystkim pomordowanym w czasie wojny. Następnie udaliśmy się na cmentarz parafialny, by odwiedzić groby bliskich i znajomych. Ostatnim punktem wyjazdu był posiłek w restauracji Dobry Smak.

        • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z sercem"
          • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z sercem"

            Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa czytelnicza i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024
    • liczba odwiedzin: 630830
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe